«« به ملات ، نماینده کشوری ملات خشک بُن ملات »»
ملات خشک از ماسه و سیمان یا آهک و مواد پزولانی که با استفاده از یک سری مواد پلیمری پودری خاص ، خواص آن ها بهبود یافته تشکیل شده است و این عملیات باعث افزایش سرعت اجرا و ارتقای کیفیت این ملات ها نسبت به ملات های سنتی شده است.

ملات­ها ی خشک بر خلاف ملات های سنتی که در محل کارگاه ها تولید می شوند در کارخانه تولید شده و تحت مراحل کنترل کیفی به عمل می آیند. ملات های خشک بر اساس محل کاربرد و نوع مصالحی که با آنها استفاده می شوند به نسبت های متفاوت و برای شرایط اقلیمی مختلف تولید می شوندو به مقدار مورد نیاز به کارگاه ها منتقل شده و تنها در آنجا لازم است برای استفاده به آنها آب اضافه شود.

ملات ها یا اندود ها تاریخچه بسیار طولانی در تاریخ دارند.
تاریخ استفاده ملات در کشور ما به حدود ۵۰۰۰ سال پیش بر می­گردد.
بعدها این ملات معروف به شفته آهکی توسط رومیان و دیگر کشور­ها مورد استفاده قرارگرفت .برخی در این اشتباه به سر می برند که بیشینه استفاده از ملات به رومیان برمی گردد در صورتی که مبدا تولید و ابداع آن ایران بوده است.
طی سالیان متمادی استفاده از ملات در جهان توسعه یافت و این رشد بعد از جنگ جهانی دوم که نیاز به توسعه ساختمان سازی با افزایش سرعت احساس شد رو به رشد گذاشت.
سرانجام در سال ۱۹۵۷ شرکتی به نام وکرز موفق به تولید مواد افزودنی پلیمری پودری شد و ملات به صورت خشک را تولید کرد و این سال نقطه عطفی برای تولید ملات خشک در جهان گردید و به سرعت تولید اینگونه مواد در اروپا رایج شد.
در حال حاضر ملات های مصرفی از استانداردهای تدوین شده برای ملات برخوردار نیستند،ولی اگر الزامات استاندارد را رعایت کنند می توانند کیفیت لازم را داشته باشند و چون امکان کنترل کیفیت در کارگاه ها وجود ندارد این امر در حال حاضر امکان پذیر نیست. بر خلاف ملات های سنتی ملات های خشک در کارخانه و تحت نظارت های کنترل کیفی تولید می شوند و در این شرایط امکان تولید استاندارد آنها فراهم می شود.
سرعت اجرا و تنوع محصولات ملات خشک از دیگر تفاوت های این ملات نسبت به ملات های سنتی می باشد.ملات خشک در رنگ های مختلف و برای شرایط اقلیمی مختلف تولید می شوند.
از دیگر مزایای این ملات کاهش و جلوگیری از پرت مصالح و تقلیل حمل و نقل و جابه جایی مصالح به کارگاه است.در استفاده این مصالح به جای این که سیمان ،شن و ماسه یا مخلوط های دیگر به صورت مجزا و در حجم های بیشتر از نیاز خریداری و به محل کارگاه حمل و نقل شوند ملات های خشک در بسته بندی های مختلف و به اندازه نیاز به صورت مخلوط شده و آماده در یک نوبت حمل و نقل از کارخانه به محل کارگاه حمل می شوند.
از طرفی دیگر وجود مواد افزودنی چون آهک و مواد پزولانی باعث صرفه جویی در مصرف زیاد سیمان در ملات ها می شوندو مقدار استفاده سیمان در آنها نسبت به ملات سنتی کمتر می باشد.
به وفور مشاهده می شود مصالح در کارگاه ها به مقدار مورد نیاز ارایه نمی گردند و این باعث هدر رفتن مقداری از مصالح می شود ولی ملات های خشک” به ملات ” در بسته بندی های پاکت ۳۰ کیلویی ارایه می گردند که هم موجب سهولت استفاده و حمل و نقل ملات شده و هم از پرت مصالح جلوگیری می کند.
برای آمورش اجرای ملات خشک با توجه به اینکه روش های اجرای ملات خشک” به ملات” به طور کامل و به صورت عکس و فیلم در سایت قرار داده شده ، ولی اگر همچنان ابهامی در استفاده از محصولات وجود داشته باشد ، شرکت با هماهنگی قبلی افرادی را جهت آموزش به محل پروژه و سایت ساختمانی شما فرستاده تا به مجریان شما آموزش های لازم را بدهند . در خصوص اجرای ملات خشک در حال حاضر شرکت به صورت مستقیم این کار را انجام نمی دهد ، ولی می تواند مجریانی که مورد تایید می باشند را به شما معرفی نماید .
در این خصوص توضیح این نکته ضروری است که با توجه به اینکه استفاده از ملات خشک بسیار راحت و شاید با کمترین تکنیک و پیچیدگی خاصی همراه باشد یکی از اهداف” به ملات” ، فراگیری استفاده از ملات خشک توسط همه مجریان محترم ساختمانی در سراسر کشور می باشد تا بدون هیچگونه محدودیتی در کل کشور شاهد جایگزینی فرهنگ استفاده از ملات خشک با ملات های فعلی و سنتی باشیم .
توصیه اکید”به ملات ” این است که برای هر نوع کاربرد و مصالحی از ملات خشک تولید شده با همان کاربرد استفاده نمایید ، دلیل آن این است که با توجه به افزودنیهای خاص و متفاوتی که در محصولات مختلف استفاده شده بالاترین کیفیت و بهترین کارآیی زمانی حاصل می شود که شما از ملات خشک متناسب با کار مورد نظر استفاده نمائید . حال چنانچه کاربرد خاصی مد نظر شماست و یا در استفاده از ملات خشک برای کار مورد نظر تردیدی دارید می توانید به یکی از روش های مختلفی که در سایت قرار داده شده با ما تماس بگیرید تا در این خصوص کارشناسان ، شما را راهنمائی نمایند .
با توجه به این که تمامی محصولات” به ملات” تک جزئی هستند ، دانش فنی این محصولات اجازه افزودن مواد دیگری به غیر از آب را نمی دهد ، لذا به جز آب از مواد دیگری در طرح اختلاط ملات ها استفاده ننمائید .
از هر نوع آبی در کل کشور که در حد آب شرب باشد می توان استفاده نمود . رعایت استفاده نکردن از آبهای گل آلود و مواردی از این قبیل ضروری است .
چنانچه محصولی با کاربرد های متفاوتی مد نظرتان باشد که در لیست محصولات” به ملات” وجود ندارد ، می توانید دراین خصوص کاربرد دقیق محصول مورد نظر ، ویژگیهای محصول نهایی و میزان سفارش محصول را طی درخواستی اعلام نمائید تا پس از بررسیهای فنی مربوطه توسط آزمایشگاه و میزان سفارش محصول ، امکان سنجی های لازم انجام شده و پس از تایید طرفین هماهنگی های مربوطه برای تولید محصول جدید انجام خواهد شد .
شما با عضویت در سایت می توانید به راحتی از امکانات سایت از جمله مطالب و مقالات ارزشمند ، عکس ها و ویدئو های جالب ، لیست قیمت محصولات و … استفاده نمایید ضمن اینکه شرکت می تواند شما را از آخرین اخبار و مقالات و محصولات جدید در کوتاهترین زمان ممکن مطلع نموده و مهمتر اینکه هدایا و مزایایی که شرکت در فواصل مختلف و به تناسب خرید مشتریان اهدا می کند ، شامل مشتریان اینترنتی محصولات ” به ملات ” می باشد . یکی دیگر از مزایای فوق العاده ای که برای مشتریانی که از طریق سایت اقدام به خرید محصول می نمایند در نظر گرفته شده این است که با هر خرید ، سایت به خرید های آنها امتیاز داده و آنها را بهمراه لینک اینترنتی در لیست مشریان در سایت قرار می دهد .
کیف پول اعتباری است که شما در سایت دارید و می توانید از طریق آن به خرید محصولات بدون پرداخت وجه اقدام نمایید . کیف پول به این منظور برای مشتریان در نظر گرفته شده تا در زمانبندی خاص و میزان خرید محصولات ، مبالغی به عنوان هدیه از طرف سایت در کیف پولتان دریافت خواهید کرد که می توانید در هنگام ثبت سفارش و خرید محصولات با انتخاب گزینه پرداخت از طریق کیف پول استفاده نمایید .