«« به ملات ، نماینده کشوری ملات خشک بُن ملات »»
کارخانه تولید ملات خشک مهدیشهر ، منحصر به فرد در خاورمیانه

مهدیشهر نیوز- بازدید امام جمعه مهدیشهر از کارخانه ملات خشک مهدیشهر ( سنگسر )

به گزارش سایت دفتر امام جمعه مهدیشهر، حجه الاسلام والمسلمین بارانی امام جمعه شهرستان مهدیشهر و نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامیملات خشک مهدیشهر (سنگسر) استان سمنان به اتفاق حجت الاسلام رضایی قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و نماینده تربت حیدریه در مجلس و مهندس بنازاده مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان، از کارخانه سیستماتیک تولید ملات خشک شهرستان مهدیشهر بازدید کردند.

مهندس رضایی مدیر طرح کارخانه تولید ملات خشک شهرستان مهدیشهر گفت: کارخانه ملات خشک شهرستان مهدیشهر، نخستین کارخانه سیستماتیک در خاورمیانه است و بزودی محصولات خود را وارد بازار می‌کند.

وی افزود: کارخانه تولید ملات خشک مهدیشهر با سرمایه‌گذاری ۲٫۵ میلیون یورو برای خرید ماشین‌آلات خارجی و ۶۰ میلیارد ریال برای هزینه‌های داخلی در حال تکمیل شدن است. وی افزود: به دنبال تحول بزرگی که اخیراً‌ در امر تولید مسکن و پروژه‌های ساختمانی در دنیا شکل گرفته است، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز درصدد تولید مصالح نوین و استفاده آن در طرح‌های در دست اجرای خود برآمد که مطالعاتی را هم در این رابطه در طرح‌های تولید ملات خشک و بتن گازی و ورقهای سیمانی توسط کارشناسانش انجام داد.

مدیر طرح کارخانه تولید ملات خشک مهدیشهر خاطرنشان کرد: با بررسی سوابق و تکنولوژی‌های مختلف و بازدید از چند کارخانه، سرانجام با شرکت lahti فنلاند قرارداد خرید ماشین ‌آلات اصلی و تکنولوژی مربوطه برای خرید تولید ملات خشک واقع در شهرستان مهدیشهر منعقد شد. رضایی با بیان اینکه عملیات اجرایی این کارخانه در حال حاضر ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، ادامه داد: ملات خشک تولیدی این واحد، در پاکت‌های ۲۰ تا ۴۰ کیلوگرمی عرضه می شود و نیاز به مخلوط کردن سیمان و سایر مصالح ساختمانی ندارد. وی افزود: تولیدات این واحد در مرحله نخست پنج نوع ملات بنایی، ملات نصب کاشی، ملات اندودکاری دیوارهای داخلی، ملات اندودکاری دیوارهای خارجی و ملات بتن ‌ریزی و بندکشی است و در مراحل بعد قادر به تولید بیش از ۷۰ نوع ملات خواهیم بود.

به گفته مدیر طرح کارخانه تولید ملات خشک مهدیشهر ، در مرحله نخست قرار است این کارخانه ۱۰۰ هزار تن ملات خشک تولید کند. رضایی خاطر نشان کرد: تست سرد و بلافاصله گرم این واحد از هفته آینده با حضور کارشناسان داخلی و خارجی شروع و ظرف یکماه به مرحله تولید خواهد رسید.
منبع:www.mahdishahr-news.com
۹۰/۶/۲۸

شاید شما به موارد دیگری هم علاقه مند باشید

نظر خود را ثبت کنید

لطفا نام خود را وارد کنید. لطفا یک آدرس معتبر وارد کنید. لطفا پیام خود را وارد کنید.