«« به ملات ، نماینده کشوری ملات خشک بُن ملات »»
تولید مصالح ساختمانی نوین در قالب ملات خشک

مدیرعامل بنیاد بتن (وابسته به بنیاد مسکن ) اظهار داشت: سرمایه گذاری۵/۲ میلیون یورویی به منظور تولید مصالح ساختمانی نوین در قالب ملات خشک در استان سمنان به زودی به بهره برداری می رسد.
محسن کلانتری اظهار داشت: کارخانه تولید ملات خشک نخستین واحد صنعتی است که به منظور اجرای ساخت وساز استاندارد و جلوگیری از اتلاف منابع در این بخش در سال جاری تولیدات خود را به بازار مصرف عرضه می‌کند. وی افزود: کارخانه ملات خشک با مشخصه تولید سیستماتیک با سرمایه‌گذاری ۵٫ ۲ میلیون یوروبرای خرید ماشین‌آلات خارجی و ۶۰ میلیارد ریال برای هزینه‌های داخلی در استان سمنان به زودی تولیدات خود را روانه بازار می کند.
کلانتری یادآور شد : استفاده از مصالح ساختمانی نامرغوب در مناطق روستایی و نیز ترکیب نامناسب آنها از سوی نیروی کار غیر متخصص، همواره به عنوان مشکل ساخت وساز در مناطق روستایی مطرح بوده، اما با بهره برداری از این واحد صنعتی گامی مهم برای بهره گیری از مصالح ساختمانی استاندارد، برداشته خواهد شد.
وی اضافه کرد: بنیاد مسکن در صدد تولید مصالح نوین و استفاده آن در پروژه‌های در دست اجرای خود به ویژه در ساخت و ساز روستایی است و مطالعاتی را در خصوص طرح‌های تولید ملات خشک و بتن‌ گازی توسط کارشناسان خود انجام داد. کلانتری فناوری مورد استفاده از واحد مذکور را مربوط به شرکت (LAHTI )فنلاند ذکر کرد و گفت : این واحد صنعتی به زودی در مهدی شهر سمنان تولیدات خود را روانه بازار می کند.
به گفته وی، قرار است ملات خشک در پاکت‌های ۲۰ تا ۴۰ کیلویی بسته‌بندی شود، بدون اینکه نیاز به مخلوط کردن سیمان و سایر مصالح ساختمانی برای تهیه ملات باشد تنها با اضافه کردن آب ملات موردنیاز تهیه می‌شود. مدیرعامل بنیاد بتن تصریح کرد: تولیدات این واحد در مرحله نخست پنج نوع ملات بنایی، ملات نصب کاشی، ملات اندودکاری دیوارهای داخلی، ملات اندودکاری دیوارهای خارجی و ملات بتن‌ریزی و بندکشی است و در مراحل بعدی می تواند بیش از ۷۰ نوع ملات را تولید کند.
کلانتری افزود: در فاز نخست فعالیت این کارخانه قرار است ۱۰۰ هزار تن ملات خشک تولید شود. بنیاد بتن از واحدهای تحت پوشش بنیاد مسکن است که سود حاصل از فعالیت هایش به حساب ۱۰۰ امام (ره ) ویژه تامین مسکن محرومان واریز می شود.
منبع :www.shasa.ir
۹۰/۷/۱۳

شاید شما به موارد دیگری هم علاقه مند باشید

نظر خود را ثبت کنید

لطفا نام خود را وارد کنید. لطفا یک آدرس معتبر وارد کنید. لطفا پیام خود را وارد کنید.